cantinas ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن

cantinas: ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن روزنامه دیرین دیرین خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ انتحاری عمل می‌کند / هاآرتص

به گزارش فرارو، روزنامه اسرائیلی هاآرتص طی یادداشتی به قلم زاوی بارئیل، به اوضاع سخت ترامپ پرداخت و نوشت: مانند تهدیداتش جهت قطع کمک مالی به فلسطینی ها، خواسته

ترامپ انتحاری عمل می‌کند / هاآرتص

هاآرتص: ترامپ انتحاری عمل می کند

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه صهیونیستی رویکرد برجامی مدیر جمهور آمریکا را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش فرارو، روزنامه اسرائیلی هاآرتص طی یادداشتی به قلم زاوی بارئیل، به اوضاع سخت ترامپ پرداخت و نوشت: مانند تهدیداتش جهت قطع کمک مالی به فلسطینی ها، خواسته های تازه مدیر جمهور آمریکا راجع به توافق هسته ای ایران، از ناسازگاری هایی زحمت می برند که توانایی حل شدن ندارند.

ترامپ انتحاری عمل می‌کند / هاآرتص

این اواخر، دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا، شبیه یک بمبگذار انتحاریِ حاملِ موادِ منفجره، شده است است که آن را در گوشه وکنار دنیا رها می کند. خوشبختانه، در اغلب موارد، ما فقط شاهد تهدیدات، هشدارها، توئیت های شوکه کننده و بمب های جعلی بودیم. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که بمب بعدی واقعی نباشد.

حداقل دوتا از این بمب ها می توانند در صورت اسرائیل منفجر شوند.

به گزارش فرارو، روزنامه اسرائیلی هاآرتص طی یادداشتی به قلم زاوی بارئیل، به اوضاع سخت ترامپ پرداخت و نوشت: مانند تهدیداتش جهت قطع کمک مالی به فلسطینی ها، خواسته

نخست: ترساندن ترامپ جهت قطع کمک مالی به آژانس شرکت ملل جهت پناهندگان فلسطینی و دولت خودگردان فلسطین، اردوگاه های پناهندگان در کرانه باختری و نوار عزه و نیز اردن را به لرزه انداخته و لبنان را ترسانده هست. در سال ۲۰۱۶ دولت آمریکا ۳۵۵ میلیون دلار به شرکت اونروا داد. کم کردن این بودجه به این علت مهم است که دولت خودگردان، اردن و دولت لبنان، بیش از دو میلیون پناهنده فلسطینی را جای داده اند. اردن و لبنان مسئولیت سنگین کمک به پناهندگان سوری را بر دوش دارند.

خواسته دوم و انفجاری، تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران هست. در هفته جاری ترامپ به قدرت های جهانی چهار ماه جهت عوض کردن توافق هسته ای مهلت داد. توافق تازه باید مشمول بر منع توسعه موشک های بالستیک، توقف “حمایت از گرو های تروریستی” و دائمی کردن محدودیت های هسته ای باشد. مدیر جمهور آمریکا، آشکارا اعلام کرد که اگر در گفت وگو ها با شرکای اروپایی، روسیه و چین جهت “اصلاح” برجام پیشرفتی حاصل نشود، او به زودی از آن خارج خواهد شد.

هاآرتص ضمن اشاره به عدم اقدام کنگره راجع به برجام افزود: اتحادیه اروپا، از ابتکار تازه دلواپس هست، ابتکاری که ممکن است بین اروپا و آمریکا اختلاف ایجاد کند و سرمایه گذاری عظیم اروپا در کشور عزیزمان ایران را متوقف کند. روسیه تصمیم ترامپ را “شدیدا منفی” توصیف کرد و چین، بزرگترین خریدار نفت ایران، همانطور که وزیر خارجه آن به همتای ایرانی اش گفته؛ راجع به “عوامل معتبری که توافق را پیچیده می کنند”، دلواپس هست. بنابراین، محل تردید است که ترامپ بتواند میان امضاکنندگان برجام شرکایی جهت محقق ساختن خواسته های اخیرش پیدا کند.

ترامپ انتحاری عمل می‌کند / هاآرتص

بارئیل با اشاره به احتمال از سرگیری برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران در صورت لغو برجام نوشت: مصلحت بزرگ اسرائیل این است که کشور عزیزمان ایران به توافق هسته ای پای بند بماند. نگرانی واقعی راجع به موشک های بالستیکی کشور عزیزمان ایران باید به باز شدن مذاکرات موازی با کشور عزیزمان ایران منجر شود. ترامپ اکنون ممکن است هرگونه شانس رسیدن به هرگونه توافق با کشور عزیزمان ایران راجع به برنامه هسته ای و موشک بالستیکی در آینده را از بین ببرد. در هر دو موردِ کشور عزیزمان ایران و دولت خودگرادان فلسطین، یعنی جا هایی که ترامپ گام برمی دارد، انگشتان پای اسرائیل می شکنند.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | انتحاری | دونالد ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz