cantinas ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن

cantinas: ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن روزنامه دیرین دیرین خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

سینمای کشور عزیزمان ایران با اکران شش فیلم سینمایی تازه از نیمه اردیبهشت‌ ماه شاهد حضور بازیگرانی در ژانرهای متفاوت و همچنین هنرپیشه‌هایی از کشورهای خارجی روی پ

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

بازیگرانی که روی پرده سینما می آیند

عبارات مهم : سینما

سینمای کشور عزیزمان ایران با اکران شش فیلم سینمایی تازه از نیمه اردیبهشت ماه شاهد حضور بازیگرانی در ژانرهای متفاوت و همچنین هنرپیشه هایی از کشورهای خارجی روی پرده نقره ای خواهد بود.

به گزارش ایسنا، با توجه به اعلام شورای صنفی نمایش قرار است شش فیلم سینمایی تازه در سینماها به نمایش دربیایند و جایگزین فیلم هایی شوند که در نوروز امسال به نمایش درآمدند.

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

فیلم های سینمایی «چهارراه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی به سرگروهی سینما آزادی، «خجالت نکش» به سرگروهی سینما استقلال، «جشن دلتنگی» پوریا آذربایجانی به سرگروهی سینما زندگی، «خوک» مانی حقیقی به سرگروهی پردیس سینمایی کوروش، «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان به سرگروهی سینما کشور عزیزمان ایران و همچنین «تگزاس» مسعود اطیابی به سرگروهی سینما ماندانا روی پرده سینماها خواهند رفت.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت بر بعضی بازیگرانی که در این شش فیلم ایفای نقش کرده اند.

سینمای کشور عزیزمان ایران با اکران شش فیلم سینمایی تازه از نیمه اردیبهشت‌ ماه شاهد حضور بازیگرانی در ژانرهای متفاوت و همچنین هنرپیشه‌هایی از کشورهای خارجی روی پ

محسن کیایی در دو فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» ساخته مصطفی کیایی و «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی ایفای نقش می کند که هر دو این فیلم ها جهت نخستین بار در سی وششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

محسن کیایی با بازی در فیلم سینمایی «لونه زنبور» به کارگردانی برزو نیک نژاد، سومین حضورش در فیلم های سینمایی که از ابتدای سال روی پرده رفتند را ثبت می کند. او که در زیاد فیلم های کارگردانی شده است به وسیله برادرش (مصطفی کیایی) به عنوان یکی از بازیگران مهم حضور داشته، پیش از این در فیلم هایی همچون ضدگلوله، خط ویژه، بارکد، یک روز بخصوص، سدمعبر و … به ایفای نقش پرداخته و همچنین فیلمنامه فیلم سینمایی «لونه زنبور» را نیز نوشته است.

کیایی در این فیلم بار دیگر بعد از فیلم «بارکد» در کنار بهرام رادان قرار گرفته و نقش دو دوستی را بازی می کنند که واحد تولیدی ورشکسته ای را در ساختمان پلاسکو دارند و دنبال راه فراری از دست طلبکاران خود می گردند.

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

تینو صالحی نیز از دیگر بازیگرانی است که به صورت همزمان در دو فیلم سینمایی که روی پرده خواهند رفت بازی می کند. او در فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان و همچنین «چهارراه استانبول» محسن کیایی حضور دارد.

صالحی پیش از این زیاد در تئاتر و کارگردانی و بازیگری در این حوزه هنری فعالیت داشته است و این دو فیلم سینمایی از نخستین تجربیات او در مدیوم سینما به حساب می آید.

سینمای کشور عزیزمان ایران با اکران شش فیلم سینمایی تازه از نیمه اردیبهشت‌ ماه شاهد حضور بازیگرانی در ژانرهای متفاوت و همچنین هنرپیشه‌هایی از کشورهای خارجی روی پ

سحر دولتشاهی از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی، پیش از حضور در این اثر، در فیلم «بارکد» هم با محسن کیایی و بهرام رادان همبازی بود. او در این فیلم نقش همسر بهرام رادان را بر عهده دارد و توانست جایزه عالی ترین نقش مکمل مرد را از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به دست آورد.

از دیگر بازیگران فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» می توان به ماهور الوند، رعنا آزادی ور، سعید چنگیزیان، پوریا رحیمی سام، بابک بهشاد، خسرو احمدی، تینو صالحی، حسین امیدی، علی گیلوری، مسعود کرامتی، مهدی پاکدل اشاره کرد.

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

سام درخشانی نیز از دیگر بازیگرانی است که در دو اثر سینمایی حضور دارد و در فیلم «خجالت نکش» و «تگزاس» بازی کرده است.

درخشانی در فیلم سینمایی «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی که در درونمایه ای کمدی دارد نقش برادر شبنم مقدمی را بازی می کند و پلیس است.

این بازیگر پیش از این در فیلم هایی چون «خوب بد جلف»، شکار روباه، شهر آشوب، دلباخته و … بازی کرده و علاوه بر فیلم های سینمایی در چندین سریال تلویزیونی نیز ایفای نقش کرده است.

این فیلم داستان زندگی زن و شوهری را روایت می کند که با داشتن عروس، داماد و نوه، در سن میانسالی فرزند دار می شوند. این اتفاق آن هم در روستایی کوچک که هیچ چیز از دید اهالی پنهان نمی ماند رخ می دهد.

احمد مهرانفر در کنار شبنم مقدمی نقش اول فیلم سینمایی «خجالت نکش» را برعهده دارد. او جهت نخستین بار در فیلم سینمایی «نان، علاقه و موتور ۱۰۰۰» فعالیت سینمایی خود را شروع کرد و بعد از آن در فیلم های «دربارهٔ الی…»، «آتش بس» و در چندین تئاتر ایفای نقش کرده هست. او تجربه نویسندگی و کارگردانی نمایش هایی را نیز انجام داده و در مجموعه سریال های پایتخت نیز حضور داشته است.

از دیگر بازیگرانی که در فیلم سینمایی «خجالت نکش» بازی می کنند می توان از احمد مهران فر، شبنم مقدمی، لیندا کیانی، شهره لرستانی، الناز حبیبی نام برد.

فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی که راجع به رابطه واقعی آدم ها و گره خوردن آن با اینترنت و همچنین چهارطبقه اجتماعی هست، بازیگرانی چون محسن کیایی، بهنام تشکر، پانته آ پناهی ها، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، ساغر قناعت، عرفان ناصری، علی دهبان، ندا عقیقی، اشکان منصوری، پریوش نظریه، امید روحانی به ایفای نقش پرداخته اند.

بابک حمیدیان که در این فیلم در نقش برابر مینا ساداتی قرار دارد، تاکنون در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی بازی کرده هست، که زیاد آنها درون مایه ای درام و اجتماعی دارند. این در حالی است که او با بازی در فیلم سینمایی «خرگیوش» به کارگردانی مانی باغبانی که در نوروز ۹۷ در سینماها به نمایش درآمد بازی در ژانر کمدی را هم در کارنامه خود قرار داده است.

در فیلم سینمایی «خوک» ساخته مانی حقیقی که در بخش رقابتی جشنواره برلین حضور داشت بازیگرانی چون حسن معجونی، لیلا حاتمی، پریناز ایزدیار، لیلی رشیدی، مینا جعفرزاده، آیناز آذرهوش، علی مصفا، سیامک انصاری، علی باقری نقش آفرینی کرده است.

حسن معجونی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که تاکنون در بیش از ۱۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده، در این اثر نقش یک کارگردان را بازی می کند که مدتی است موفق به فیلم ساختن نشده و ستاره محبوبش که لیلا حاتمی نقشش را ایفا می کند، صبر ندارد و می خواهد با کارگردانان دیگر همکاری کند. در این فیلم لیلی رشیدی نقش همسر این کارگردان (حسن معجونی) را برعهده دارد.

لیلا حاتمی با بازی در این فیلم سینمایی تجربه جدیدی را در بازیگری از خود نشان داده. از آخرین فیلم های سینمایی حاتمی می توان «بمب یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی را نام برد که در سی وششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

از دیگر بازیگران فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان که بعد از چند سال به نمایش درمی آید، می توان از میلاد رحیمی، امیررضا میرآقا، رضا بهبودی، میثاق زارع، رضا کولقانی، محمد کارت، تینو صالحی نام برد.

باران کوثری و نوید محمدزاده از بازیگران مهم فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» هستند. این دو بازیگر در فیلم دیگری مانند «لانتوری»نیز پیش از این با هم همبازی بودند.

نوید محمدزاده که کار بازیگری را تئاتر شروع کرده هست، تا کنون در حدود ۱۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرده هست. او در این فیلم سینمایی («عصبانی نیستم») دانشجوی ستاره دار و اخراجی ای است که جهت فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی اخلاقی های جامعه، با خود تمرین می کند تا «عصبانی» نباشد و در تلاش است تا دختر موردعلاقه اش «ستاره» با بازی باران کوثری را از دست ندهد.

محمد کارت از دیگر بازیگران این فیلم سینمایی به عنوان بازیگر در چندین فیلم کوتاه حضور داشته و جهت ساخت نخستین فیلم مستند نیمه بلند خود با عنوان “خون مردگی” موفق به دریافت جایزه و تندیس عالی ترین مستند اجتماعی سال از چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی و هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت شده است هست. این مستندساز و بازیگر سینما فیلم کوتاه داستانی دیگری به نام «بچه خور» را ساخته است که در سی وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درمی آید.

سینمایی «تگزاس» داستانی کمدی دارد که تمام فیلم در خارج از کشور عزیزمان ایران فیلمبرداری شده. این فیلم به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان با بازی سام درخشانی، پژمان جمشیدی و حمید فرخ نژاد و همچنین تعدادی از بازیگران آمریکای جنوبی چون گابریلا پتری، توگان تی شی را، آدریانو تولوزا، تی آگو متوس، فرانسین لیما و لی بوم بوم ساخته شده است است و در خلاصه داستان فیلم آمده است که هرگز یه ایرانی رو ترساندن نکن، حتی تو تگزاس!

حمید فرخ نژاد، سام درخشانی و پژمان جمشیدی، در فیلم سینمایی «خوب بد جلف» که نوروز سال گذشته در سینماها به نمایش درآمد هم باهم بازی کرده اند و این دومین بار است که این سه بازیگر در یک فیلم در نقش برابر هم قرار می گیرند.

پژمان جمشیدی از بازیگران مهم این فیلم سینمایی که در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد عالی ترین بازیگر مکمل مرد جهت بازی در فیلم «سوءتفاهم» شد بعد از بازی در سریال تلویزیونی «پژمان» در چندین فیلم سینمایی بازی کرده است که زیاد انها درونمایه ای کمدی داشتند. او علاوه بر سینما و تلویزیون در نمایش های تئاتری نیز ایفای نقش کرده است.

واژه های کلیدی: سینما | نمایش | بازیگر | سینمای | بازیگری | جشنواره | سینمایی | بازیگران | کارگردانی | محسن کیایی | مصطفی کیایی

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

بازیگرانی که روی پرده سینما می‌آیند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz