cantinas ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن

cantinas: ایران فرهنگ انیمیشن انیمیشن روزنامه دیرین دیرین خبر زیر ذره بین

گت بلاگز زیر ذره بین انیمیشن دیرین دیرین هم سیاسی شد

مجموعه انیمیشن «دیرین دیرین» زبان و بیان ویژه‌ای دارد و عمدتا به مباحث اجتماعی می‌پردازد، در هفته های اخیر انیمیشن”دیرین دیرن” به فضای ان

انیمیشن دیرین دیرین هم سیاسی شد

مجموعه انیمیشن «دیرین دیرین» زبان و بیان ویژه‌ای دارد و عمدتا به مباحث اجتماعی می‌پردازد، در هفته های اخیر انیمیشن”دیرین دیرن” به فضای انتخاباتی پرداخته که امر با انتقاد شدید روزنامه کشور عزیزمان ایران مواجه شد.

“دیرین دیرین” ها به چه بهایی خریده شدند؟

در هفته های اخیر و با ورود به فضای انتخاباتی، انیمیشن معروف “دیرین دیرن” که زیاد در حوزه ساختن فرهنگ مشغول به کار بود، به یکباره تمام تولیدات خود را معطوف به حمله به دولت کرده هست. این عوض کردن رویه یکباره پرسش های زیادی را جهت مخاطبان ایجاد کرد، به نحوی که بسیاری از مردم از این عوض کردن رویه ابراز شگفتی کردند!

حتی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … هم این عنوان بازتاب زیادی پیدا کرد. به نحوی که این باور غالب به وجود آمد که این انیمیشن به وسیله ستاد تبلیغاتی یکی از کاندیداهای مخالف دولت خریداری شده است هست. حتی ارقامی نیز به عنوان پرداختی این ستاد به انیمیشن دیرین دیرین نیز به زبان آمد. از 200 میلیون تومان تا 800 میلیون تومان!

انیمیشن دیرین دیرین هم سیاسی شد

جالب است بدانید شرکت “نسل اندیشه سبز” که تهیه انیمیشن های موسوم به دیرین دیرین را بر عهده دارد اخیر به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناسایی و مجوز خود را اخذ کرد.اگر به سایت مناسبت ایده که به وسیله این شرکت مدیریت و اداره میشود هم سری بزنید میبینید که تمام حامیان آن ارگان های دولتی و مراکز دانشگاهی هستند که با نشانه ترویج ساختن فرهنگ در پرسشها متفاوت ملی سفارشات خود را به این شرکت ارائه می کردند!

حتی در قسمت حامیان مهم آن هم نام چند مرکز و ارگان آمده است که همگی زیر مجموعه های وزارت علوم و معاونت علمی ریاست جمهوری محسوب می شوند! از نظر دور نماند که در دولت یازدهم جهت تولیدات دانش بنیان و شرکت های مربوطه (در حیطه های متفاوت نانو، تکنولوژی، ساختن فرهنگ و..) مبالغ و تسهیلات زیادی جهت حمایت پرداخت شده است هست. از جمله تسهیلات بلاعوض 300 میلیون تومانی و حتی وام های کم بهره چند میلیاردی!

حال این پرسش پیش می آید که انیمیشن دیرین دیرین که مردم خاطره های خوبی از تولیدات فرهنگ ساز آن دارند چگونه حاضر شده است است در دام جریان های سیاسی و مطامع زودگذر انتخاباتی بیفتد؟ آیا روا نبود مدیران محترم این شرکت که در دو سال اخیر مبالغ زیادی را در قالب سفارشات ارگان ها و شرکت های دولتی و همچنین تسهیلات معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت کرده اند، کمی جانب انصاف را رعایت کرده و در چارچوب منافع ملی حرکت کنند؟

و پرسش مهمتر اینکه چه مبالغ هنگفتی صرف خرید و اجاره برندهای ملی، تولیدات چند رسانه ای محبوب و کانال ها و سایت های پربازدید شده است است؟ این مبالغ از طرف چه کسانی و چه منابعی تامین شده است است؟؟

مجموعه انیمیشن «دیرین دیرین» زبان و بیان ویژه‌ای دارد و عمدتا به مباحث اجتماعی می‌پردازد، در هفته های اخیر انیمیشن”دیرین دیرن” به فضای ان

پاسخ را به مردم واگذار میکنیم که خود عالی ترین قضاوت ها را داشته و مطمئنا می دانند در بزنگاه های مهم چه تصمیمی اتخاذ کنند..

تصویر العمل دیرین دیرین به حمله روزنامه دولتی ایران

در پی حمله روزنامه دولتی کشور عزیزمان ایران به برنامه دیرین دیرین به علت نارضایتی از پویانمایی‌های اخیر این برنامه با عنوان “دیرین دیرین ها به چه بهایی خریده شدند!” ، دست اندر کاران این برنامه در توضیحی با رد ادعای این روزنامه نوشتند: دیرین دیرین فروشی نیست چون قبلاً فروخته‌شده‌ به مردم‌ کشور عزیزمان ایران

منبع: روزنامه ایران

انیمیشن دیرین دیرین هم سیاسی شد

واژه های کلیدی: ایران | فرهنگ | انیمیشن | انیمیشن | روزنامه | دیرین دیرین | خبر | زیر ذره بین

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz